Ściany wideo (inaczej ściany wizyjne) to nowe i potężne narzędzie w technologii digital signage. Wykorzystywane jest do promocji wizerunku marki, marketingu, rozrywki oraz wzbogacenia stoisk targowych lub wystaw.

Definicja ściany wideo

Ściana wideo to specjalna powierzchnia emitująca treści wideo i graficzne. Składa się z wielu wyświetlaczy lub monitorów. Często ustawiana jest w sposób ciągły lub kafelkowy, aby stworzyć iluzję jednego dużego ekranu.

Technologie wyświetlania, które są najczęściej stosowane, obejmują ekrany projekcyjne, tablice LED i panele LCD.

"Ściana wideo może wyświetlać jeden duży obraz lub wiele obrazów z różnych źródeł".

Tajniki zestawiania okien wideo

Na ekranach do zastosowań w ścianach wideo stosuje się jak najcieńsze ramki. Chodzi o to, aby pomiędzy poszczególnymi elementami ściany powstała jak najcieńsza granica. Monitor 55SVH7E firmy LG jest aktualnym rekordzistą w tej dziedzinie. Ma on grubość ramki, która mierzy 0, 44 mm. Są one wykonane z myślą o długotrwałym użytkowaniu i łatwym serwisowaniu.

Ściany wideo są nadal stosowane jako zamiennik pojedynczego wyświetlacza wielkoformatowego (LDF). Zalicza się do nich możliwość dowolnego rozmieszczenia elementów, stosunkowo większy obszar aktywny oraz niższą cenę. Dodatkowo, większa gęstość pikseli powoduje, że wielkość i rozdzielczość projekcji .....

Zastosowania

Ściany wideo są najczęściej stosowane w pomieszczeniach kontrolnych, centrach operacyjnych, hotelach, stadionach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Ściany wideo mogą być również stosowane w mniejszych przestrzeniach. Często służą do identyfikacji wizualnej klienta.

Do komputera można wgrać oprogramowanie do sterowania prostymi ścianami wideo. Większe formaty ścian (do 100 wyświetlaczy) wymagają specjalnych procesorów graficznych lub kontrolera ścian wideo. Są one specjalnie zaprogramowane do sterowania dużymi ścianami wideo.

Ściany wideo nie są używane tylko do jednego celu. Są one używane w setkach, jeśli nie we wszystkich aplikacjach. Globalny rynek ścian wideo ma się podwoić ze względu na postęp technologii.

Warto przeczytać